The Blog

pexels-eziz-charyyev-1475938

Odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, jakie mieszkanie kupić, pojawiają się w głowie każdego zainteresowanego nabyciem nowej nieruchomości. Zarówno w formie inwestycyjnej jak i mieszkalnej. Liczne oferty proponowane na rynku sprawiają, że coraz trudniej podjąć decyzję. W krótkim poradniku, zwrócimy uwagę na kilka istotnych aspektów, które pomogą Ci zwiększyć wiedzę na temat tego, jak dobrze kupić mieszkanie. Wybór to nie tylko cena, ale  też lokalizacja , rozkład czy chociażby warunki kredytowania.

Na rynku nieruchomości można dostrzec prawdziwy urodzaj ogłoszeń. Spore  lokum z nowocześnie urządzonym wnętrzem czy niewielkie mieszkanie do gruntownego remontu z rynku wtórnego. Pytań jest tyle, ile własnych potrzeb dotyczących nowego mieszkania.

Jakie mieszkanie kupić? – krótko o lokalizacji…

Szczególnie istotne wydaje się dobór lokalizacji nowego mieszkania i atrakcyjności danego adresu na mapie miasta. Kupując mieszkanie, należy przede wszystkim zbadać  bliskość szkół, przedszkoli, szpitali, sklepów czy miejsca pracy czyli jedne z najważniejszych aspektów. Niemniej, ważna jest także sieć komunikacyjna, zarówno pod względem transportu zbiorowego  jak i łatwość dojazdu do najważniejszych miejsc dla Ciebie. Co więcej, refleksja na temat potrzeby ciszy w oddalonych dzielnicach czy prawdopodobieństwa większego hałasu w samym centrum pozwolą Ci na dokonanie wyboru, którego nie będziesz żałował. Warto więc sprawdzić czy zwyczajne, zewnętrzne dźwięki nie są zbyt męczące. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze kupić mieszkanie, musisz pamiętać nie tylko o najbliższej okolicy, ale i o sąsiedztwie. Sąsiedzi potrafią być zbawieniem, ale i udręką. Skrupulatny agent nieruchomości z pewnością pomoże Ci w tej weryfikacji . Spodziewać można się spokojnych, rodzinnych osiedli, ale także segmentów wynajmowanych wyłącznie dla studentów. Warto o tym pamiętać, jeśli marzy Ci się mieszkanie idealne.

Układ i wykończenie, czyli jakie mieszkanie kupić?

Jeśli wśród bliskich znajomych masz mnóstwo majsterkowiczów, a sam/sama potrafisz zawiesić lampę sufitową i zamontować baterię, warto rozważyć mieszkanie z rynku pierwotnego. Na rynku dostępne są mieszkania w stanie deweloperskim, a także wykończone na zamówienie – pod tzw. klucz. Rynek wtórny to częstokroć mieszkania do drobnych modyfikacji albo do całkowitego remontu. Wiele zależy od tego, jak istotne są dla Ciebie szczegóły wykończenia wnętrz. Można zatem znaleźć mieszkania, do których wystarczy wnieść wyłącznie swoje rzeczy, jak i takie, które wymagają całkowitego wykończenia. Przemyśl, co jest bliższe Twojemu sercu. Jeśli zastanawiasz się, jakie kupić mieszkanie, powinieneś zwrócić uwagę na układ mieszkania i jego usytuowanie. Ważna jest zarówno ilość pokoi, ich rozmieszczenie, ale także usytuowanie komunikacji pomiędzy pomieszczeniami, jak również układ okien i strony świata. Mieszkania południowe są najcieplejsze, a te mieszczące się od północy to z kolei lokacje, do których promienie słoneczne trafiają tylko na krótki czas. Wybór powinien być podyktowany przede wszystkim liczbą przyszłych mieszkańców – tak, by każdy znalazł odpowiednią przestrzeń dla siebie.

Sprawdź to, co ukryte

Przed zakupem, warto także zweryfikować ukryte wady mieszkania. Wśród nich można wymienić rozmaite usterki – z pomocą w ich dostrzeżeniu z pewnością przyjdzie agent nieruchomości i jego partnerzy z branży budowlanej. Jeśli nie wiesz, jak dobrze kupić mieszkanie, powinieneś zweryfikować jego stan techniczny – to z pewnością widoczne elementy, które można dostrzec przy bardzo dokładnych oględzinach mieszkania, zgodnie ze strategią “centymetr po centymetrze”. W dużych miastach lub w przypadku nowych mieszkań zdarza się także bardzo kiepska akustyka przestrzeni. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze kupić mieszkanie, z pewnością powinieneś także sprawdzić w jaki sposób oddzielane są od siebie konkretne mieszkania i pokoje wewnątrz. Co więcej, ukryte wady mogą wiązać się także z okolicą. Nienaturalnie okazyjna cena może łączyć się między innymi ze szkodliwymi zapachami w najbliższym otoczeniu, np. pobliska ferma, lotnisko czy spalarnia śmieci mogą produkować ów nieprzyjemne doznania dźwiękowe lub zapachowe. Ceny mieszkania są podyktowane także planowanymi inwestycjami i perspektywami budowy takich obiektów, które nie sprzyjają spokojnej i przyjemnej egzystencji.

Teraz już wiesz, jak najlepiej kupić mieszkanie…

“Dobrze i tanio” to przysłówki, które nie zawsze idą w parze. Kupowanie mieszkania to jakość, która powinna przekładać się na cenę. A te są naprawdę zróżnicowane, dlatego dokładnie zapoznaj się z możliwościami kredytowania – zweryfikuj się u parterów Agenta nieruchomości i zrób wszystko, by przełożyć finansowe siły na możliwości. Jeśli nie wiedziałeś jak wybrać mieszkanie, spore znaczenie ma więc przede wszystkim dokładne zapoznanie się z samym mieszkaniem, ale i najbliższą okolicą. Poświęć na to czas, a z pewnością znajdziesz mieszkanie idealne.

Porównaj oferty

Porównaj (0)