The Blog

pexels-david-mcbee-1546168

Zakup mieszkania, domu czy działki to jedna z najważniejszych życiowych inwestycji, pochłaniająca najczęściej setki tysięcy złotych. Oszczędności życia,  zaciąganie wieloletniego kredytu hipotecznego to poważne decyzje, które przy wsparciu pośrednika nieruchomości i jego zespołu muszą zakończyć się finalnym sukcesem.

Pośrednik jest ogromnym wsparciem w procesie zakupowym. Częstokroć, to właśnie on bierze na swoje barki odpowiedzialność, sprawy formalnie, marketing, i w końcu czasochłonne poszukiwania ofert. Do zadań agencji nieruchomości należy także sprawdzenie stanu faktycznego obserwowanego lokum. Usługobiorca powinien wykazywać postawę proaktywną i intensywnie wsłuchiwać się w słowa i potrzeby swoich Klientów. Wsparcie w zakresie kredytowania i prowadzenia negocjacji to kolejne zadania wykonywane przez biuro nieruchomości. Jeśli zastanawiasz się jak powinna wyglądać współpraca na linii Klient-agent nieruchomości, czy warto zdecydować się na taką kooperację – odpowiedź jest jednoznaczna: warto. Spełnione muszą zostać jednak pewne warunki i okoliczności.
Agencja nieruchomości

Bezpieczeństwo i znajomość rynku

Kupno mieszkania przy pomocy agencji nieruchomości to proces maksymalnie uproszczony. Agencje, takie jak Gracjan Nieruchomości wspierają zakup, sprzedaż i wynajem – od A do Z. Warto wiedzieć, że dobry pośrednik  dba  o bezpieczeństwo swoich Klientów, poprzez dokładne zbadanie stanu prawnego , a także weryfikację sytuacji finansowej sprzedającego , która może mieć wpływ na zadłużenie przedmiotu transakcji. Wszystkie kwestie formalne należą do obowiązków zleceniobiorcy. To niezwykle pomocne, zwłaszcza w przypadku posiadania ograniczonej wiedzy z zakresu rynku nieruchomości.

W zawodzie agenta nieruchomości istotna jest dokładność i  dołożenie należytej  staranności w procesie transakcji sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Doświadczony agent będzie w stanie wysłuchać potrzeb Klientów i wesprzeć w kategoryzacji ich potrzeb. Nawet kilkudziesięciominutowa rozmowa z zaufanym agentem jest w stanie, w znacznym stopniu rozjaśnić określone plany i potrzeby Klientów. Doświadczony pracownik to także wsparcie w zakresie planu działania określonego w czasie. Jeśli masz trudności w zorganizowaniu się i podjęciu określonych decyzji, to właśnie biuro nieruchomości będzie osiowym wsparciem w tym zakresie. Kupno mieszkania przez agencję oszczędza Twój czas..  Zdarza się, że mieszkanie jest obciążone finansowo lub zostało przekazane w spadku. Wsparcie w zakresie spraw notarialnych, urzędowych, a nawet sądowych to jedno z najbardziej odpowiedzialnych zadań pośrednika. Co więcej, najczęściej nieruchomość może być kupiona za gotówkę lub nabyta w formie kredytu. Wyborem odpowiedniego rodzaju finansowania i dopełnieniem wszelkich formalności zajmie się także agent nieruchomości. Dlatego tak kluczowe jest zaufanie pomiędzy Klientem, a agentem. Jeśli ono występuje, dobranie kredytu do okoliczności i możliwości życiowych jest tylko kwestią czasu. Nienormowany czas pracy w tej branży to także zaleta i doskonała wiadomość dla osób zabieganych, z ograniczonymi możliwościami współpracy.

Negocjacje, reklama

Ułatwienia formalne z pewnością przyczyniają się do zmniejszenia poziomu kortyzolu we krwi. Działania biura nieruchomości są wyłączone z emocji, które towarzyszą każdemu nabywcy i zbywcy mieszkania. Negocjacje są także tym, co bierze na siebie pośrednik nieruchomości. To on jest mediatorem pomiędzy stronami transakcji. I właśnie wtedy, najbardziej przydają się umiejętności komunikacyjne, marketingowe, a doświadczenie.

W pierwszej kolejności należy mierzyć siły na zamiary, a rozsądek traktować jako priorytet. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, co załatwia pośrednik nieruchomości, artykuł ten stanowi swoistą pigułkę wiedzy. Biura nieruchomości, takie jak GRACJAN NIERUCHOMOŚCI OBORNIKI działają kompleksowo i są w stanie w znacznym stopniu zminimalizować Twój stres i zaangażowanie czasowe. Niebywałą zaletą jest z pewnością wnikliwe analizowanie i znajomość rynku, ale przede wszystkim odpowiedzialność, którą praca pośrednika jest w stanie znieść z Twoich barków. Agenci nieruchomości są w stanie naprawdę ułatwić życie, a ich pozytywne nastawienie doprowadzi do zakupu lub sprzedaży nieruchomości!

Porównaj oferty

Porównaj (0)